Menu

Kristian stopper i Fremad Valby

image
06. juli 2021 kl. 11:02

Vores administrative og sportslige ungdomskoordinator gennem de sidste godt 3 år, Kristian Overgaarad Nielsen, har takket ja til nye udfordringer i Silkeborg IF pr. 9. august og vender dermed tilbage til Jylland sammen med sin kæreste efter et alt for kort ophold – synes vi – i landets hovedstad, og ikke mindst Fremad Valby.

Kristian har gennem hele perioden formået at være en central person i klubben og har sammen med Ole Ras altid været til rådighed og gjort fodboldlivet lettere for klubbens trænere og ledere. Fra klubbens side skal der lyde en stor tak til Kristian for det store og kvalificerede arbejde han har lagt i Fremad Valby, og vi ønsker Kristian held og lykke i det nye job.

Der vil senere blive meldt et tidspunkt ud, hvor der vil være lejlighed til at sige farvel til Kristian i Bevægelseshuset.

Steen P